Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu
eCom
par mums jaunumi kontakti

Sadarbība 25 gadu garumā - ELKO un Seagate stāsts

Seagate-ELKO-25 years in partnership
Seagate ir viens no pasaules vadošajiem datu glabāšanas ierīču un programmatūras ražotājiem un šogad svin savu 40 gadu jubileju. Tas ir arī viens no pirmajiem uzņēmumiem, ar kuriem ELKO Grupa sāka sadarboties tālajā 1994. gadā. Tā ELKO kļuva par pirmo uzņēmumu, kas Baltijas reģionā izplatīja Seagate cietos diskus.
Ilgonis Inspēters, ELKO Grupas Komponenšu produktu nodaļas vadītājs, ar Seagate sadarbojas kopš 1995. gada: "Pēdējo 25 gadu laikā ELKO un Seagate ir attīstījušies līdzīgi. Sākot jau ar to, ka abi uzņēmumi savu logo ir mainījuši divreiz, bet izpilddirektorus - piecas reizes. Tāpat arī jāmin savstarpējā izaugsme, izstrādājot produktu sortimentu, mainot cenu dinamiku un produktu izplatīšanas reģionus. Kopā arī esam pārdzīvojuši ekonomiskās krīzes periodus, un šādos gadījumos ilgtermiņa attiecības palīdz vieglāk rast risinājumus."


Lai gan Seagate nemitīgi attīsta savu sortimentu un meklē arvien jaunus produktu segmentus, tā uzmanības centrā vienmēr ir bijušas datu glabāšanas ierīces un aprīkojums, tā pierādot savu profesionalitāti un kļūstot par līderi šajā jomā. Kad ELKO sāka sadarboties ar Seagate, tirgū bija vairāk nekā 100 dažādu cieto disku ražotāju, taču ELKO izvēlējās tieši Seagate. Šodien Seagate ir viens no trim atlikušajiem spēlētājiem tirgū. Turklāt šis uzņēmums ar aptuveni 15% īpatsvaru pašlaik ir viens no visvairāk pārstāvētajiem komponenšu ražotājiem ELKO sortimentā.
Tagad to ir grūti iedomāties, taču pirms 25 gadiem lielākais tirgū pieejamais cietais disks piedāvāja 9GB ietilpību, un tā izmērs sasniedza 5,25 collas (~ 13 cm). Salīdzinājumam - šodien jūs viegli kabatā varat pazaudēt 4TB cieto disku, bet par lielu uzskata disku ar 16TB ietilpību!
Egons Mednis ELKO Grupas prezidents
Egons Mednis, ELKO Grupas prezidents, atklāj sadarbības pirmos soļus: "Šī sadarbība kļuva iespējama, kad lielie rietumu uzņēmumi sāka izrādīt interesi par Baltijas reģionu. Tolaik ar savu aktivitāti izcēlāmies citu vidū, jo sākām izvērst darbību ārpus Latvijas robežām. Diezgan drosmīgi vērsāmies pie Seagate, un tieši tas pamudināja šo uzņēmumu kļūt par vienu no mūsu galvenajiem partneriem. ELKO darbības ģeogrāfiskais areāls pieauga, un līdz ar to attīstījās arī Seagate produktu izplatīšanas kanāli. Tagad to ir grūti iedomāties, taču pirms 25 gadiem lielākais tirgū pieejamais cietais disks piedāvāja 9GB ietilpību, un tā izmērs sasniedza 5,25 collas (~ 13 cm). Salīdzinājumam - šodien jūs viegli kabatā varat pazaudēt 4TB cieto disku, bet par lielu uzskata disku ar 16TB ietilpību! Ar lepnumu varam teikt, ka jau kopš ELKO dibināšanas Seagate ir bijis viens no mūsu galvenajiem partneriem, un mēs jūtamies pagodināti par viņu uzticību."
Aleksandrs Maļiņins, Seagate vecākais pārdošanas vadītājs Krievijā un bijušās Padomju Savienības valstīs: "ELKO Grupa ir Seagate stratēģiskais un ilgtermiņa partneris. Mēs novērtējam darbu, kas ieguldīts, lai attīstītu datu glabāšanas biznesu ELKO tirgos, ciešo sadarbību dažādos līmeņos un nopietno ELKO komandas iesaisti. Pēdējo 25 gadu laikā liela daļa panākumu ir bijuši pateicoties ļoti līdzīgam redzējumam par tirgus dinamiku un jaunajām tendencēm. Mēs lepojamies, ka mūs vieno aizraušanās ar jaunu iespēju meklēšanu un sinerģija mūsu starpā. Šī sadarbība ir vainagojusies ar vairākiem nozīmīgiem sasniegumiem, un nākamajos gados mēs paveiksim vēl vairāk. Novēlam ELKO komandai visu to labāko!"
Gan Inspēters, gan Irina Pavlova, ELKO Grupas vecākā produktu vadītāja, kura ar Seagate strādā jau kopš 2014. gada, ir vienisprāt: "Seagate var saukt par procesu uzņēmumu – viņu uzņēmējdarbības procesi ir labi organizēti, un ikviens tos var viegli saprast. Tas ir stabils un prognozējams partneris, ar kuru sadarboties un uz kuru var paļauties, kas ir ļoti svarīgi, izplatot produktus. Mūsu uzņēmumu starpā ir ļoti laba sinerģija, un mēs esam lepni, ka varam svinēt šādu uzticības un ilgtermiņa sadarbības jubileju."
Ilgonis_Irina_ELKO_Seagate25
Par Seagate

Seagate ir datu jomas eksperti, kas palīdz maksimāli palielināt cilvēces potenciālu, ieviešot novatoriskus, pasaules klases precīzijas inženierijas datu pārvaldības risinājumus, galveno uzmanību pievēršot ilgtspējīgai sadarbībai. Uzziniet vairāk www.seagate.com.

Par ELKO Grupu

ELKO Grupa ir viens no reģiona lielākajiem IT un plaša patēriņa elektronikas produktu un risinājumu izplatītājiem un pārstāv 400 IT produktu ražotājus. Uzņēmums piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu vairāk nekā 10 000 mazumtirgotājiem, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integrētājiem un uzņēmumiem dažādās nozarēs vairāk nekā 30 valstīs Eiropā un Vidusāzijā. Grupas apgrozījums 2018. gadā sasniedza 1,768 miljardus ASV dolāru (1,497 miljardus eiro).
  1. jaunumi
  2. Sadarbība 25 gadu garumā - ELKO un Seagate stāsts