Piegādes ķēde kļūst viedāka; ELKO ievieš tiešās piegādes pakalpojumu

2f4bea95-24b7-4c09-acc0-06c16f28a793
Globālās loģistikas problēmas liek IT un sadzīves elektronikas piegādes nozarei kļūt efektīvākai. Izplatītājs ELKO nupat ir uzsācis tiešās piegādes pakalpojumu (dropshipping), solot samazināt pārkraušanu skaitu, izlaist pārpakošanu mazumtirgotāja pusē un veikt piegādes ātrāk.
Pateicoties IT un sadzīves elektronikas piegādes nozares tehnoloģiskajai modernizācijai, tagad ir iespējams atteikties no nevajadzīgām darbībām, kļūstot ilgtspējīgākiem un efektīvākiem.
ELKO Tirdzniecības biroja direktors Baltijā un Polijā Andrejs Gavrilovs skaidro jauno pakalpojumu:

“Paku termināļu tīkla paplašināšana samazina nepieciešamību apmeklēt veikalu. Virtuāla noliktavas integrācija starp partneriem, izmantojot mūsdienīgu API tehnoloģiju, vairs nerada nepieciešamību mazumtirgotājam uzturēt lielus preču krājumus. Tas nozīmē, ka tagad, pie mazumtirgotāja iegādāta prece var tiks piegādāta pircējam pa tiešo no vairumtirgotāja, to saņemot pakomātā vai ar kurjera piegādi. Svarīgi – tirgus un partneri tagad ir gatavi to novērtēt.”
Pašlaik ELKO sadarbojas ar DPD, izmantojot to paku saņemšanas punktus, automatizētos paku termināļus un kurjera pakalpojumus. Norit sarunas arī ar citiem pakalpojumu sniedzējiem, lai uzlabotu pakalpojuma pieejamību.
DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants norāda:

“Katru gadu gan biznesa klientu, gan mazumtirdzniecības segmentā pieaug pieprasījums pēc paku piegādēm, izmantojot automatizētos paku termināļus jeb pakomātus. DPD pētījumi liecina, ka 75 % regulārie tiešsaistes veikalu pircēji izvēlas saņemt savu sūtījumu pakamotātos. Šis pakalpojums lieliski atbilst mūsdienu dinamikai, sniedzot iespēju klientam saņemt sūtījumu sev ērtā laikā. Esam gandarīti par plašo tīklu, ko esam izveidojuši, – Eiropā ir jau 58 000 DPD Pickup punkti. Sūtījumu saņemšana Pickup tīklā ir arī videi draudzīga, jo ļauj uz vienu adresi nogādāt sūtījumus vairākiem adresātiem.”
Virtuālo noliktavu integrācija apvienojumā ar izplatītāja sniegto tiešo piegādes pakalpojumu var būtiski mainīt mazumtirgotāju darbību.
Iedomājieties, cik daudz jūs varat ietaupīt, ja jums vairs nav jāuztur lielas noliktavu telpas, jāgādā par lēnas aprites precēm, jānodrošina darbinieki, kas organizē pārkraušanu un veic pārpakošanu? Tā vietā varat pievērsties pamatdarbībai – attīstīt savu tiešsaistes veikalu vai tirdzniecības vietu. Mēs ceram pārņemt arvien vairāk ar loģistiku saistītu funkciju, sniedzot pakalpojumus, kas ļauj ietaupīt naudu un palielina pievienoto vērtību visai piegādes ķēdei.
Andrejs Gavrilovs ELKO Tirdzniecības biroja direktors Baltijā un Polijā
  1. Jaunumi
  2. Piegādes ķēde kļūst viedāka; ELKO ievieš tiešās piegādes pakalpojumu