Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu

Nasdaq sveic ELKO Grupa obligācijas Baltijas First North tirgū

ELKO-obligacijas-2021
Rīga/Tallina/Viļņa, Nasdaq Baltijas tirgus, 2021. gada 14. jūnijā – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) paziņo par Latvijas IT produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu vairumtirgotāja AS ELKO Grupa obligāciju iekļaušanu biržas Nasdaq Riga Baltijas First North obligāciju sarakstā no 2021. gada 14. jūnija.
ELKO obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 20 miljoni eiro ar 5 gadu dzēšanas termiņu un gada kupona likmi 6%. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1 000 eiro.

Šī ir lielākā līdz šim veiktā emisija ELKO vēsturē. Obligācijas iegādājās vairāk kā 80 investori no Baltijas valstīm, Vācijas un Maltas - tostarp bankas, pensiju plāni, investīciju fondi, apdrošināšanas kompānijas, kā arī privātie investori. Darījumā kā investors piedalījās arī AIF Altum Kapitāla Fonds, kuram šis bija pirmais ieguldījums.

“IT un sadzīves tehnikas pieprasījums pandēmijas ietekmē ir strauji audzis. Aizvadīto gadu ELKO ir noslēdzis ar rekord augstiem finanšu rādītājiem. Obligāciju emisija nodrošināja nepieciešamos apgrozāmos līdzekļus, lai mēs spētu pienācīgi atbildēt tirgus pieprasījumam, vienlaicīgi pārvarot piegādes ķēdes pārrāvumu un loģistikas izmaksu kāpuma radītās sekas. Esam gandarīti par sekmīgi aizvadīto emisiju. Tā parādīja, ka reģionā ir daudz privātā kapitāla, kā arī fondi ir gatavi ieguldīt stabilos uzņēmumos ar attīstības perspektīvu. Interese par obligācijām finansējuma struktūras diversificēšanai ir pelnīti augusi. Tā ir lieliska alternatīva banku piedāvātajiem finanšu instrumentiem,” skaidro Svens Dinsdorfs, ELKO Grupa direktors.

“ELKO savu izaugsmes stāstu biržā uzsāka 2008. gadā. Ar jaunu obligāciju iekļaušanu ELKO lieliski parāda to, ka Latvijas uzņēmumi arī pandēmijas laikā var piesaistīt investīcijas. Es ceru, ka šis piemērs iedvesmos arī citus Latvijas uzņēmumus izvēlēties Baltijas kapitāla tirgu, lai paātrinātu savu attīstību, palielinātu savu konkurētspēju un sekmētu savu eksportspēju,” pauda Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

ELKO obligāciju emisiju kopīgā sadarbībā vadīja finanšu un investīciju kompānija Callidus Capital (finanšu konsultants) un Signet Bank (emisijas organizētājs).

Par savu Sertificēto konsultantu First North tirgū uzņēmums ir izvēlējies Signet Bank. Nasdaq Baltijas First North tirgus darbojas kā daudzpusējā tirdzniecības sistēma (MTF), un tas ir piemērots perspektīviem uzņēmumiem finansējuma piesaistīšanai un atpazīstamības veicināšanai, saņemot visas publiska uzņēmuma priekšrocības.
AS ELKO Grupa ir dibināta 1993. gadā un ir Baltijā lielākais IT produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu izplatītājs. Pārstāvot 400 IT ražotājus, ELKO piedāvā plašu produktu klāstu un sniedz pakalpojumus vairāk nekā 10 000 mazumtirgotājiem, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integratoriem un dažādu nozaru uzņēmumiem 11 valstīs Eiropā. ELKO Grupa mātes kompānija atrodas Rīgā, Latvijā. ELKO Grupa apgrozījums 2020. gadā sasniedza 1,9 mljrd. eiro.
Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) ir globāls tehnoloģiju uzņēmums, kas apkalpo kapitāla tirgus un citas nozares. Nasdaq daudzveidīgais datu, analītikas, programmatūras un pakalpojumu piedāvājums ļauj klientiem optimizēt un ar pārliecību īstenot savu biznesa redzējumu. Lai uzzinātu vairāk par uzņēmumu, tā tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī karjeras iespējām, apmeklējiet mūs vietnē LinkedIn, Twitter @Nasdaq, vai www.nasdaq.com.

Nasdaq Baltijas tirgus ietver Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga un Nasdaq Vilnius vērtspapīru tirgu, kā arī Nasdaq CSD centrālā vērtspapīru depozitārija Baltijā kopīgo piedāvājumu. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet nasdaqbaltic.com.
  1. Jaunumi
  2. Nasdaq sveic ELKO Grupa obligācijas Baltijas First North tirgū