Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu
eCom
par mums jaunumi kontakti

Jaunais "Dell Latitude 5490" – pamatīgs darba instruments

Dell-Latitude-5490
Ja izvēlēsies datoru no “Dell Latitude” saimes, vari būt pilnīgi pārliecināts – jebkurš šī ražotāja un šīs sērijas dators ir piemērots nopietnam darbam. Bez liekiem izskaistinājumiem dizainā, taču izturīgs un gana pievilcīgs, lai radītu profesionālu iespaidu. Īpašs ieguvums – programma “ProSupport” jeb serviss –, kas uzraudzīs tavu datoru attālināti 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā.
Ražotājs “Dell” vienmēr ir pievērsis uzmanību, lai biznesa klases “Latitude” sērijas klēpjdatori būtu ērti gan lietošanai darbam birojā, gan tad, ja ikdienas darbs ir saistīts ar ceļošanu. Īpaša uzmanība tiek pievērsta datora stabilai darbībai, ilgmūžībai, drošībai un augstākās klases kontroles mehānismiem, kas ļauj maksimāli ietaupīt gan uzņēmuma līdzekļus, gan IT speciālistu laiku.

Par to, ka arī 5490. modelī ir izdevies apvienot šos faktorus, liecina nule publicētais “Laptop Mag” vērtējums. Portāls, kas specializējas dažādu datoru testēšanā pēc īpaši izstrādātas metodoloģijas, novērtēja “Dell Latitude 5490” ar četrām ar pusi zvaigznēm no piecām iespējamajām. Vienīgie trūkumi – ekrāna izskats, skaņas kvalitāte un uzsilšana. Taču īpaši tika uzsvērtas priekšrocības – ērta klaviatūra, kas ļauj viegli pārslēgties no vienas funkcijas uz citu (tik ļoti nepieciešama mūsdienu “multitāskinga” pasaulē!), un akumulators. Testos dators spēja nepārtraukti darboties 9 stundas un 54 minūtes!

Klēpjdators ir sevi pierādījis arī 17 dažādos “MIL STD 810G” izturības testos. Tie ir pārbaudījumi, kas tiek izmantoti ASV armijas ekipējuma testēšanai. “Dell Latitude 5490” ir izturīgs pret vibrācijām. Ja neuzmanīgas rīcības dēļ tas nokrīt, lietotājam nevajadzētu izjust sekas. Arī putekļi un smiltis šim klēpjdatora modelim nekaitē. Turklāt datora darbība ir pārbaudīta gan -29°C, gan +60°C temperatūrā un šādas temperatūras ietekme tā darbībai netraucē.
“Dell Latitude 5490” ir jaunākās – astotās – paaudzes Intel Core procesors ar jau uzstādītu “Windows 10 Pro” operētājsistēmu, 8 GB operatīvo atmiņu un 256 GB SSD. “Laptop Mag” tests parādīja, ka, atverot “Google Chrome” pārlūkā 15 logus vienlaicīgi un fonā ieslēdzot “Youtube” video, iespējams strādāt tiešsaistē ar “Google” dokumentiem bez darbības pārtraukumiem un traucējumiem. Savukārt tādas datnes dublicēšana, kuras apjoms ir viens DVD disks, notiek 19 sekundēs.

Dators sver 1,71 kg. “Dell Latitude 5490” 14 collu ekrāna modeļa platums ir 33,34 cm, augstums – 22,89 cm, dziļums – 2,03 cm.
Dell-Latitude-5490_side
Visas pieslēgvietas ir sadalītas trijās daļās un izvietotas datora labajā pusē, kreisajā pusē, kā arī aizmugurē. “Dell Latitude 5490” ir gan HDMI ieeja, gan vieta SIM kartei un trešās paaudzes, kā arī C tipa USB ieejai. Protams, var pieslēgt arī lielāku ekrānu, kā arī nolasīt viedkartes un SD atmiņas kartes datus. Ir iespēja pieslēgt arī vecā tipa projekcijas iekārtas, izmantojot VGA pieslēgvietu.

Navigācijas iespējas ir tādas pašas, kā jau ierasts redzēt citos “Dell” klēpjdatoros. Skārienlaukums, kur tiek vadīta peles kustība, nav klikšķināms, taču labā un kreisā peles poga ir divās vietās – zem laukuma un zem klaviatūras pēdējās rindas. “Laptop Mag” vērtējumā kustības var izpildīt precīzi, arī izmantojot gumijas punktu, kas ir izvietots klaviatūras vidū. Skārienlaukumu ir iespējams izmantot vadībai ar divu pirkstu pieskārienu, kā arī ierastajām “Windows 10” operētājsistēmas navigācijas darbībām.
Dell-Latitude-5490-keyboard
Apskatnieks “Notebookcheck” uzsver daudzās “Dell Latitude 5490” drošības iespējas, kuru dēļ tas ir izteikti piemērots uzņēmumiem un to darbiniekiem. Lai piekļūtu datorā esošajai informācijai, var izvēlēties kādu no vairākām iespējām – infrasarkanā starojuma tīkla kameru “Windows Hello” sejas atpazīšanai, pirkstu nospiedumu lasītāju vai viedkaršu lasītāju, ko izmanto daudzi uzņēmumi. Datoram ir “FIPS 140-2 TPM 2.0” mikroshēma sensitīvas informācijas aizsargāšanai. Tas nozīmē, ka tiek nodrošināta informācijas šifrēšana. Interesanti, ka datora informācija ir drošībā pat tad, ja tas ir pieslēgts ārējiem medijiem, iekārtām, kas pašas šifrē informāciju, un pat publiskam informācijas glabāšanas mākonim. Datu neaizskaramību nodrošina programma “Dell Data Protection | Protected Workspace”.

Attiecībā uz negaidītiem nepatīkamiem pārsteigumiem “Dell” serviss dara visu maksimāli iespējamo, lai ierobežotu šādu situāciju rašanos. Standartā tiek nodrošināta triju gadu garantija un iespējami ātra reakcija uz ziņojumiem par tehniskām problēmām. Nevis tev būs jābrauc uz servisu, bet serviss ieradīsies pie tevis jau nākamajā dienā pēc izsaukuma! Arī Latvijā. Ja iekārtu nav iespējams salabot uz vietas, tā tiek nogādāta garantijas servisam.
Par vienreizēju nelielu samaksu pievienojoties programmai “ProSupport”, tev ir iespēja saņemt proaktīvu atbalstu un aizsardzību saviem ieguldījumiem un biznesam. Programmas ietvaros katrs dators tiek preventīvi automātiski uzraudzīts, un klients saņem brīdinājumu par kritisku darbības traucējumu iespējamību, piemēram, ja rodas risks, ka var tikt traucēta datora cietā diska darbība. Turklāt 24 stundas diennaktī un 7 dienas nedēļā ir iespējams sazināties ar profesionāļiem no “Dell” servisa centra (angļu vai krievu valodā), kuri palīdzēs risināt un novērst radušos incidentus darbā ar datoru un programmatūru, kā arī ar trešo pušu lietotnēm.

ELKO - autorizētais Dell EMC izplatītājs Baltijas valstīs.

Vēlies uzzināt vairāk? Piesakies šeit! Sazinies ar mūsu biroju Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā.
  1. jaunumi
  2. Jaunais "Dell Latitude 5490" – pamatīgs darba instruments