Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu
eCom
par mums jaunumi kontakti Kļūt par partneri

“ELKO” grupas apgrozījums pārsniedz 1,5 miljardus ASV dolāru

zinai
Jaunu tirgu iekarošana, produktu klāsta paplašināšana un veiksmīga darbošanās esošajos tirgos ir ļāvusi “ELKO” grupai augt.
2018. gada galvenie konsolidētie finanšu dati:
• ieņēmumi sasniedza 1768 miljonus ASV dolāru (1497 miljonus eiro), kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā gadā;
• bruto peļņas norma bija 4,7%, kas ir par 0,2% mazāk nekā iepriekšējā gadā;
• bruto peļņa sasniedza 83 miljonus ASV dolāru (70 miljonus eiro), kas ir par 6% vairāk nekā iepriekšējā gadā;
• neto peļņa sasniedza 9,4 miljonus ASV dolāru (8 miljonus eiro), kas ir par 32% mazāk nekā iepriekšējā gadā.
“Neskatoties uz sarežģīto ģeopolitisko situāciju NVS reģionā un pieaugošo konkurenci visos “ELKO” mērķtirgos, mūsu ieņēmumi ir palielinājušies par 11%, ko centīsimies 2019. gadā palielināt līdz 2 miljardiem. Tas ir diezgan ambiciozs mērķis, taču redzam potenciālu un iespējas to sasniegt. Galvenie 2018. gada notikumi bija mūsu ģeogrāfiskā paplašināšanās, efektīvu un rentablu izplatīšanas kanālu uzturēšana, mūsu portfeļa nepārtraukta attīstīšana un koncentrēšanās uz pievienotās vērtības produktiem, pakalpojumiem un risinājumiem. Prognozējam, ka arī 2019. gadā mūsu izaugsmes temps nemazināsies,” Svens Dinsdorfs, “ELKO” grupas izpilddirektors.
Būtiskākie 2018. gada notikumi
Iegāde
2018. gadā “ELKO” veica vairākus pirkšanas darījumus, no kuriem nozīmīgākais bija tirdzniecības nama “Absolut” iegāde Krievijā. Tas ļāva “ELKO” piedāvāt mājsaimniecības ierīces un elektroniku jaunam tirgum. Slovākijā “ELKO” grupas filiāle “WESTech” iegādājās mazumtirgotāju “Arašid” un “MP3.sk” akcijas, tādējādi paplašinot savu spēļu, konsoļu, mobilo tālruņu un tālruņu piederumu portfeli.


Reģionālā izaugsme
Savas uzņēmējdarbības horizonta paplašināšanas iniciatīvas ietvaros “ELKO” grupa 2017. gadā sāka darboties Polijas tirgū, piesaistot vietējo pārdošanas komandu IT un plaša patēriņa elektronikas preču izplatīšanai. Gada laikā tika nokomplektēta uzticama pārdošanas komanda sistemātisku biznesa procedūru veikšanai. Straujais izaugsmes temps ļāva “ELKO” Polijas filiālei ierindoties starp 15 nozīmīgākajiem vairumtirgotājiem reģionā.
Pateicoties iegādes darījumiem, portfeļa paplašināšanai un izplatīšanas kanālu attīstīšanai, arī Baltijas valstis un NVS ir piedzīvojušas būtisku izaugsmi. 2018. gads iezīmē investīciju palielināšanu reģionālo attiecību veidošanā, mērķtiecīgā darbā ar klientiem un daudzos svarīgos organizatoriskos procesos, kuru mērķis ir tirgus pozīciju pārveidošana un nostiprināšana.


Koncentrēšanās uz iekšējo attīstību
“Ir svarīgi uzsvērt mūsu koncentrēšanos uz iekšējo procesu uzlabošanu – pagājušajā gadā atjauninājām vairākas sistēmas, ieguldījām automatizētā un efektīvā e-komercijā, operētājsistēmā “JD Edwards” un citās. “ELKO” izceļas ar vairāk nekā 26 gadu darbības laikā uzkrātajām zināšanām un pieredzi. Uzskatām, ka mūsu kā izplatītāja loma ir izmantot šīs zināšanas un padarīt tās pieejamas mūsu klientiem. Tas nozīmē nepārtrauktu tehnoloģiju attīstīšanu, kā arī mācīšanos un izaugsmi, izmantojot mūsu darbinieku zināšanas un sekojot uzņēmējdarbības tendencēm. Esam pārliecināti, ka tas viss palīdzēs uzlabot mūsu ikdienas darbību un mūsu sniegto klientu apkalpošanu,” piezīmē Svens Dinsdorfs.


Atzinība
2018. gadā uzņēmuma izaugsme tika pamanīta un novērtēta, piešķirot dažādas balvas un nominācijas. “ELKO” grupa ir iekļauta prestižajā Centrāleiropas un Austrumeiropas 500 lielāko uzņēmumu sarakstā – “COFACE”. “ELKO” ierindojas 124. vietā, ieņemot sarakstā augstāko pozīciju sešu Latvijas uzņēmumu vidū. Savukārt ikgadējā laikraksta “Dienas Bizness” apbalvošanas ceremonijā “ELKO” saņēma balvu kā vadošā kontrolakciju sabiedrība Latvijā. “ELKO” grupa saņēma arī vairākas partneru balvas.
Par “ELKO” grupu
“ELKO” grupa ir viens no lielākajiem IT un plaša patēriņa elektronikas preču un risinājumu izplatītājiem reģionā, pārstāvot 400 IT jomas ražotāju. Grupa piedāvā plašu produktu un pakalpojumu klāstu vairāk nekā 10 000 mazumtirgotāju, vietējo datoru ražotāju, sistēmu integratoru un uzņēmumu dažādās nozarēs 31 valstī visa Eiropā un Vidusāzijā. Grupas apgrozījums 2018. gadā sasniedza 1768 miljonus ASV dolāru (1497 miljonus eiro).
  1. jaunumi
  2. “ELKO” grupas apgrozījums pārsniedz 1,5 miljardus ASV dolāru