Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu
eCom
par mums jaunumi kontakti

ELKO Grupa sasniedz pusotra miljarda apgrozījumu

ELKO-Group_HQ
Pateicoties jaunu tirgu apgūšanai, ievērojamai produktu klāsta paplašināšanai un sekmīgai darbībai esošajos tirgos, ELKO Grupa aug straujāk nekā tirgus kopumā.
  • Apgrozījums 1 593 milj. ASV dolāri (1 409 milj. eiro), par 9,1% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto rentabilitāte 4,9%, par 1,1 procentpunktu augstāka nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto peļņa 78 milj. ASV dolāri (69 milj. eiro), par 42% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Tīrā peļņa 14 milj. ASV dolāri (12 milj. eiro), par 62% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Centrālajā un Austrumeiropā – pieaugums par 6%, sasniedzot 525 milj. ASV dolārus (464 milj. eiro).
  • NVS reģionā – pieaugums par 5,3%, sasniedzot 901 milj. ASV dolārus (797 milj. eiro).
  • Baltijā – pieaugums par 8,8%, sasniedzot 118 milj. ASV dolārus (104 milj. eiro).
  • Ziemeļeiropā – par jūliju-decembri apgrozījums sastāda 49 milj. ASV dolāru (43 milj. eiro).
“Aizvadīti 25 izaugsmes gadi, ar katru gadu kāpinot gan apjomu, gan efektivitāti. ELKO ir izturējis zināmu laika pārbaudi un šodien spēj sevi apliecināt kā viens no lielākajiem IT produktu un risinājumu izplatītājiem Eiropā un Centrālajā Āzijā. Pagājušā gada rezultātu nodrošinājis uzlabotais sniegums esošajos tirgos, kā arī ģeogrāfiskā paplašināšanās. Prognozējam, ka izaugsmes tempi nemazināsies arī šajā gadā,” Svens Dinsdorfs, ELKO Grupa direktors.
2017. gada maijā ELKO paziņoja par zīmola identitātes maiņu. Jaunais logo un stāsts, kas aiz tā stāv, ir pirmā redzamā liecība tam, kā ELKO iet kopsolī ar nozares attīstību un mainās, uzlabojot efektivitāti un nodrošinot ilgtspējīgu attīstību.

2017. gada jūlija sākumā tika pabeigta 85% akciju iegāde vienā no vadošajiem datortehnikas un elektronikas izplatītājiem Zviedrijā – Gandalf Distribution AB un tika uzsākta tirdzniecība Polijas tirgū, piesaistot vietējo pārdošanas komandu IT un patēriņa elektropreču tirdzniecībai. Gandalf Distribution AB un Polijas darbības rezultāti konsolidētajos pārskatos iekļauti sākot ar 2017. gada 3. ceturksni.

Galvenais virzītājspēks, kas sekmēja ELKO izaugsmi, ir pēdējo divu gadu laikā ievērojami paplašinātais produktu portfelis, kā arī jaunu distribūcijas reģionu pievienošana jau esošajiem izplatīšanas līgumiem. 2016. gadā ELKO uzsāka sadarbību ar 50 jauniem ražotājiem, pagājušajā gadā – vairāk nekā ar 30, ievērojami diversificējot produktu portfeli.
Darbības efektivitāte un klientu pieredze sadarbībā ar ELKO tiek noteikti par 2018. gada stratēģijas stūrakmeņiem.

“Klienti un partneri no izplatītāja šodien sagaida citu pieeju – dalīšanos ar zināšanām par tehnoloģijām un tirgu. Izplatītājam kā vidutājam jānodrošina tāda infrastruktūra un vide, kas sekmē klienta un ražotāja izaugsmi konkrētajā tirgū,” skaidro Svens Dinsdorfs.

ELKO šogad plāno veikt ievērojamas investīcijas efektivitātes celšanā, modernizējot un automatizējot biznesa un e-komercijas sistēmas.

“Taču ne visu var un vajag automatizēt. Svarīgi saglabāt to, ko automatizācija nespēs aizstāt ― cilvēka aspektu. Mēs esam pārliecināti, ka klientu uzticību iespējams iegūt tikai ar attiecībām, kam pamatā ir zināšanu apmaiņa un mūsu spēja sniegt individuālu apkalpošanu un pielāgotus pakalpojumus katrā tirgū, kurā darbojamies,” piebilst Svens Dinsdorfs.
AS ELKO Grupa ir viens no lielākajiem IT produktu un risinājumu izplatītājiem. Pārstāvot 210 IT ražotājus, ELKO piedāvā plašu produktu klāstu un sniedz pakalpojumus vairāk nekā 7 700 mazumtirgotājiem, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integratoriem un dažādu nozaru uzņēmumiem 30 valstīs Eiropā un Centrālajā Āzijā. Koncerna apgrozījums 2017. gadā sasniedza 1 593 milj. ASV dolāru.
  1. jaunumi
  2. ELKO Grupa sasniedz pusotra miljarda apgrozījumu