Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu

ELKO Grupa noslēdz 2019. gadu ar augstiem apgrozījuma un rentabilitātes rādītājiem

ELKO-headquaters
Produktu portfeļa paplašināšana un jaunu tirgu apgūšana palīdz sasniegt vēsturiski labākos finanšu rezultātus.
 • Apgrozījums 1 883 milj. ASV dolāru (1 682 milj. eiro), par 6.5 % vairāk nekā iepriekšējā gadā.
 • Bruto rentabilitāte 5.3%, par 0.6 procentpunktiem augstāka nekā iepriekšējā gadā.
 • Bruto peļņa 99.7 milj. ASV dolāru (89 milj. eiro), par 21% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
 • Tīrā peļņa 19.8 milj. ASV dolāru (17.7 milj. eiro), par 111.5% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
 • Komponenti – 487 milj. ASV dolāru (435 milj. eiro), pieaugums par 4%.
 • Personālie datori – 291 milj. ASV dolāru (260 milj. eiro), pieaugums par 19%.
 • Mobilie telefoni – 533 milj. ASV dolāru (476 milj. eiro), kritums par 14%.
 • Sadzīves un biroja iekārtas, perifērijas ierīces – 153 milj. ASV dolāru (136 milj. eiro), pieaugums par 28%.
 • Programmatūra – 51 milj. ASV dolāru (45 milj. eiro), pieaugums par 15%.
 • Risinājumi un pievienotās vērtības pakalpojumi – 102 milj. ASV dolāru (91 milj. eiro), pieaugums par 48%.
 • Televizori – 127 milj. ASV dolāru (113 milj. eiro), pieaugums par 27%.
 • Mazās sadzīves ierīces u.c. – 14 milj. ASV dolāru (12 milj. eiro), pieaugums par 654%.
 • Iebūvētās iekārtas – 127 milj. ASV dolāru (113 milj. eiro), pieaugums par 25%.
“Esam pietuvojušies divu miljardu slieksnim. Pagājušajā gadā sasniedzām gan visu laiku labākos apgrozījuma, gan bruto peļņas rādītājus. Nevienā brīdī neesam apstājušies. Pašā kompānijas kodolā esam iedēstījuši – augt gudri, gudrāk nekā vakar, gudrāk nekā sāncenši. Pilnveidojamies paši, uzlabojam iekšējos procesus, audzējam produktu portfeli, apgūstam jaunus tirgus un veicam nozīmīgas investīcijas tehnoloģiskajā nodrošinājumā. Šo darbību kopums, ne atsevišķs komponents, ir nodrošinājis izcilo sniegumu,” Svens Dinsdorfs, ELKO Grupa direktors.
Pieaugot pārdošanas apjomam, radusies nepieciešamība ievērojami pārkārtot infrastruktūru. ELKO gada laikā kopumā veicis četru noliktavu pārcelšanu uz jaunām, modernām telpām Rīgā, Krievijā, Rumānijā un Nīderlandē, tādējādi uzlabojot sniegto servisu un optimizējot izmaksas.

Pēc divu gadu veiksmīgas darbības Ziemeļvalstu reģionā, 2019. gada augustā Gandalf Distribution AB kļuva par 100% ELKO Grupa īpašumu (tika izpirkti atlikušie 15% akciju).

ELKO Grupa koncerna uzņēmums WESTech, kurš ir viens no lielākajiem Slovākijas IT produktu izplatītājiem, 2019. gada decembrī pabeidza ARAŠID iegādi, kļūstot par ekskluzīvo īpašnieku ProGamingShop.sk e-veikalam un MP3.sk e-veikalam un mazumtirdzniecības tīklam.
Ievērojot valdības rekomendācijas, lielākā daļa ELKO biroja darbinieku veic darbu attālināti un netraucēti turpina sniegt visus pakalpojumus. Savukārt noliktavās tiek nodrošināta bezkontakta preču pieņemšana un nodošana.

Pretēji vispārējam ekonomikas attīstības tempu kritumam, ELKO pārdošanas apjomi 2020. gada pirmajā ceturksnī turpināja augt. Pirmkārt, tas skaidrojams ar to, ka piegādes no Ķīnas samazinājās, radot piegāžu kritumu tirgū kopumā, līdz ar to uzņēmumi ar optimāli veidotiem krājumiem varēja netraucēti turpināt savu darbību. Otrkārt, daudzi uzņēmumi, lai būtu gatavi darbam attālināti, aktīvi iepirka klēpjdatorus un tamlīdzīgas ierīces. Saskaņā ar operatīvajiem datiem koncerna apgrozījums un bruto peļņas marža 2020. gada pirmajā ceturksnī palielinājušies par attiecīgi 24% un 36%, salīdzinot ar šo pašu periodu 2019. gadā. Koncerna ceturkšņa apgrozījums ir sasniedzis budžetā plānoto līmeni. Lielā pieprasījuma dēļ ELKO izdevies samazināt lēnas aprites krājumus. Ķīnas uzņēmumi ir sākuši atgriezties normālā darba ritmā, līdz ar to īslaicīgie piegāžu traucējumi ir novērsti.

“Mums ir filiāles 11 valstīs, un katrā no tām situācija un ierobežojumi atšķiras. Šī gada pirmā ceturkšņa rezultāti bija ļoti iepriecinoši. Arī otrais ceturksnis vairumā valstu iesācies ar veselīgu budžeta izpildi. Jūtamies pārliecināti un piesardzīgi vienlaicīgi; iepriekšējo krīžu pieredze ir daudz iemācījusi. Esam ieviesuši vairākus piesardzības pasākumus un papildu kontroles gadījumam, ja tomēr jāpiedzīvo apgrozījuma kritums. Biznesa nepārtrauktība ir mūsu galvenā prioritāte. Darba kārtībā šobrīd vairāk koncentrējamies uz to, kādiem mums vajadzētu būt pēc krīzes. Skaidrs, ka tie būs pavisam jauni apstākļi un jauni noteikumi. Gudri būtu tajos iekļauties, nevis pretoties. Aktīvi turpinām darbu un neapturam investīcijas, kas vērstas uz tehnoloģisko pilnveidi, jo īpaši e-komercijas platformas attīstību,” stāsta Svens Dinsdorfs.
AS ELKO Grupa ir viens no lielākajiem IT produktu un risinājumu izplatītājiem. Pārstāvot 400 IT ražotājus, ELKO piedāvā plašu produktu klāstu un sniedz pakalpojumus vairāk nekā 10 000 mazumtirgotājiem, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integratoriem un dažādu nozaru uzņēmumiem 31 valstī Eiropā un Centrālajā Āzijā. Koncerna apgrozījums 2019. gadā sasniedza 1 883 milj. ASV dolāru.
 1. Jaunumi
 2. ELKO Grupa noslēdz 2019. gadu ar augstiem apgrozījuma un rentabilitātes rādītājiem