Mūsu mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas nosacījumiem, kas ir aprakstīti mūsu privātuma politikā.
Piekrītu
eCom
par mums jaunumi kontakti

ELKO Grupa nerevidēts konsolidētais finanšu pārskats par 2017. gadu

Pateicoties jaunu tirgu apgūšanai, ievērojamai produktu klāsta paplašināšanai un sekmīgai darbībai esošajos tirgos, ELKO Grupa aug straujāk nekā tirgus kopumā.
  • Apgrozījums 1 587 milj. ASV dolāri (1 403 milj. eiro), par 8,7% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto rentabilitāte 4,8%, par 1 procentpunktu augstāka nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto peļņa 77 milj. ASV dolāri (68 milj. eiro), par 39% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Tīrā peļņa 14 milj. ASV dolāri (12 milj. eiro), par 64% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Centrālajā un Austrumeiropā – pieaugums par 4,7%, sasniedzot 518 milj. ASV dolārus (459 milj. eiro)
  • NVS reģionā – pieaugums par 5,3%, sasniedzot 902 milj. ASV dolārus (797 milj. eiro)
  • Baltijā – pieaugums par 9,3%, sasniedzot 118 milj. ASV dolārus (105 milj. eiro)
  • Ziemeļeiropā – par jūliju-decembri apgrozījums sastāda 48 milj. ASV dolāru (42 milj. eiro)
2017. gada maijā ELKO paziņoja par zīmola identitātes maiņu. Jaunais logo un stāsts, kas aiz tā stāv, ir pirmā redzamā liecība tam, kā ELKO iet kopsolī ar nozares attīstību un mainās, uzlabojot efektivitāti un nodrošinot ilgtspējīgu attīstību.

2017. gada jūlija sākumā tika pabeigta 85% akciju iegāde vienā no vadošajiem datortehnikas un elektronikas izplatītājiem Zviedrijā – Gandalf Distribution AB un tika uzsākta tirdzniecība Polijas tirgū, piesaistot vietējo pārdošanas komandu IT un patēriņa elektropreču tirdzniecībai. Gandalf Distribution AB un Polijas darbības rezultāti konsolidētajos pārskatos iekļauti sākot ar 2017. gada 3. ceturksni.

Galvenais virzītājspēks, kas sekmēja ELKO izaugsmi, ir pēdējo divu gadu laikā ievērojami paplašinātais produktu portfelis, kā arī jaunu distribūcijas reģionu pievienošana jau esošajiem izplatīšanas līgumiem. 2016. gadā ELKO uzsāka sadarbību ar 50 jauniem ražotājiem, pagājušajā gadā – vairāk nekā ar 30.
AS ELKO Grupa ir viens no lielākajiem IT produktu un risinājumu izplatītājiem. Pārstāvot 180 IT ražotājus, ELKO piedāvā plašu produktu klāstu un sniedz pakalpojumus vairāk nekā 7 500 mazumtirgotājiem, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integratoriem un dažādu nozaru uzņēmumiem 30 valstīs Eiropā un Centrālajā Āzijā. Koncerna apgrozījums 2016. gadā sasniedza 1 460 milj. ASV dolāru.
  1. jaunumi
  2. ELKO Grupa nerevidēts konsolidētais finanšu pārskats par 2017. gadu