ELKO Grupa 2021. gadā sasniedz jaunus finanšu rekordus; tīrā peļņa 44 miljonu ASV dolāru apmērā

Tirgus apstākļu un piegādes ķēdes sarežģītība uzņēmumam ELKO Grupa deva vairāk iespēju palielināt rentabilitāti.
  • Apgrozījums: 2 191 milj. ASV dolāru (1 852 milj. eiro), par 0,3% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto rentabilitāte: 7,2%, par 1,3 procentpunktiem augstāka nekā iepriekšējā gadā.
  • Bruto peļņa: 158,7 milj. ASV dolāru (134,2 milj. eiro), par 22,2% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
  • Tīrā peļņa: 44,4 milj. ASV dolāru (37,5 milj. eiro), par 28,7% vairāk nekā iepriekšējā gadā.
2021. gads bija otrais pilnais gads, kad Covid-19 ietekmē strauji palielinājās digitālās transformācijas temps. Šajā gadā ELKO Grupa novēroja stabilu un spēcīgu tirgus pieprasījumu galvenajos IT produktu segmentos, kamēr piedāvājuma pusē joprojām bija sastopami izaicinājumi komponenšu deficīta, ražošanas jaudu trūkuma un sarežģītās loģistikas no Tālajiem Austrumiem dēļ. Tomēr šī sarežģītā tirgus vide radīja arī daudz iespēju paaugstināt rentabilitāti, kas ELKO Grupa gadījumā rezultējās bruto peļņas pieaugumā par 22,2 % pret iepriekšējo gadu. Savukārt piesardzīga izmaksu pārvaldība nodrošināja tīrās peļņas pieaugumu par 28,7%, tai sasniedzot 44,4 miljonus ASV dolāru (37,5 miljonus eiro).

“2021. gadā nekas nenāca viegli. Rekordaugstie rezultāti tika sasniegti ar smagu darbu, un galvenā panākumu atslēga ir veiklība. Veiklība nodrošinot produktu pieejamību, meklējot un atrodot piegādes ceļus, pārvaldot krājumu līmeni, un visam fonā veicot rūpīgus aprēķinus. Peļņa slēpjas detaļās. Jo sarežģītāka vide, jo vairāk pakalpojumu un jo lielāku pievienoto vērtību mēs kā izplatītājs varam nodrošināt,” Svens Dinsdorfs, ELKO Grupa direktors.
2021. gada februārī Akciju Sabiedrība ELKO Grupa emitēja obligācijas 20 miljonu eiro vērtībā ar 5 gadu dzēšanas termiņu un gada kupona likmi 6%. Ar 2021. gada 14. jūniju obligācijas tika iekļautas biržas Nasdaq Riga Baltijas First North sarakstā.

Akciju Sabiedrība ELKO Grupa ar meitas uzņēmuma ELKOTech Romania SRL starpniecību iegādājās 100% akciju uzņēmumā IT Smart Distribution SRL, kas specializējas IT risinājumu izplatīšanā. Savukārt ELKO Grupa uzņēmums WESTech CZ s.r.o pārņēma Apple B2B risinājumu nodrošinātāja Logicworks s.r.o. kontrolpaketi (85% akciju) no Etnetera grupas.
Kopš karadarbības sākuma Ukrainā ELKO Grupa ir pārtraukusi preču piegādes Krievijas tirgum. Ņemot vērā to, ka turpmāka klātbūtne Krievijas tirgū ir saistīta gan ar finanšu, gan reputācijas riskiem, ELKO Grupa ar šī gada 25. aprīli ir pametusi Krievijas tirgu, pārdodot 100% kapitāldaļu visās Krievijā esošajās meitas sabiedrībās.

Tikmēr kopš marta beigām ELKO biznesa darbība Ukrainā ir atjaunota - ir atvērta tirdzniecība klientiem un tiek plānotas jaunas piegādes.
"Mūs gaida pārorientācija. Galvenā uzmanība tiek pievērsta attīstībai Centrālajā un Austrumeiropas reģionā un Skandināvijā, kā arī biznesa atveseļošanai Ukrainā. Mēs esam pārliecināti, ka, darbojoties ar ELKO raksturīgo veiklību, neviena no iespējām netiks izniekota. Mums jau ir saraksts ar jaunām produktu grupām, ar kurām strādāt, jauniem tirgiem, kuros paplašināties, un jauniem pakalpojumiem, kas gaida ieviešanu,” Svens Dinsdorfs.
  1. Jaunumi
  2. ELKO Grupa 2021. gadā sasniedz jaunus finanšu rekordus; tīrā peļņa 44 miljonu ASV dolāru apmērā